Karpiarze dla Huberta - IV edycja

W dniach 29.06 - 01.07.2018 odbyła się IV edycja zawodów charytatywnych pt. "Karpiarze dla Huberta". W tej edycji pomagaliśmy dwóm poszkodowanym dzieciom Emilce i Hubertowi. Organizatorem zawodów był Człuchowski Klub Karpiowy. Frekwencja dopisała jak co roku, co nas bardzo ucieszyło. Wniosek może być tylko jeden  - karpiarze nie tylko uparci i waleczni wędkarze ale również ludzie z "wielkimi sercami" wrażliwi na krzywdę ludzką i chętni do pomocy, kiedy jest taka potrzeba zawsze są gotowi do pomocy. Do akcji przyłączyły się również firmy i sklepy karpiowe i prywatni przedsiębiorcy oraz instytucje samorządowe.

W dniu 29 czerwca o godz. 9.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Przywitanie gości i odprawę startową w obecności Huberta rozpoczął Prezes CKK Maciej Wdowczyk. Po odczytaniu regulaminu i harmonogramu imprezy nadszedł czas na losowanie stanowisk. Stanowiska jak co roku dla wszystkich rozlosował Hubert.

Niestety pogoda nie chciała współpracować. Mieliśmy w planach wykonanie video-relacji z imprezy oraz zdjęć z drona, które zaoferował się wykonać dla nas Karol Chrapiński, właściciel portalu "Uwaga Wędkarz" oraz przedstawiciel handlowy firmy MEUS. Niestety silny wiatr uniemożliwił nam realizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy jednak Karolowi za przybycie oraz za ufundowanie nagród na kiermasz.

W dniu 30 czerwca o godz. 13.00 nastąpiła przerwa w zawodach i zbiórka wszystkich zawodników na oficjalną część imprezy. Jak co roku jedną z głównych atrakcji kulinarnych był pieczony dzik przygotowany przez Koło Łowieckie „Orzeł” z Człuchowa, nie brakowało również grillowanych kiełbasek i wszelakich słodkości, oraz tort przygotowany przez Justynę i Tomka Gołębiewskich.

Po posiłku nadszedł czas na kiermasz z produktami karpiowymi oraz licytowanie łowik. Można było również zakupić karnety na atrakcje w parku rozrywki "Wonderland", jednak "wisienką na torcie" okazała się możliwość licytacji koszulki reprezentacji Polski z EURO 2016 w raz z autografami piłkarzy, krórą przekazał Adrian Mróz. Po zaciętej walce  koszulka została wylicytowana za kwotę 1500zł, a nowym nabywcą stał się Wojciech Dorsz syn naszego  klubowego kolegi Michała. Zlicytowany został również kalendarz na 2018 rok firmy Invader, który przekazała na licytację Justyna Gołębiewska, która znalazła się na jego okładce. Szczęśliwy nabywca zapłacił za kalendarz 200 zł i w nagrodę otrzymał od Justyny autograf.

Pomimo złej aury działo się naprawdę wiele. Odbyły się również zawody strzeleckie, które zorganizował Krzysztof Krawczyk - ppor. z Jednostki Wojskowej z Nieżychowic. Strzelano z broni pneumatycznej - replik karabinów KBKAK oraz HK G36. W tej dyscyplinie nie zabrakło chętnych, każdy chciał się sprawdzić w strzelaniu.

Towar z kiermaszu został szybko sprzedany, łowiska zlicytowane więc to kolejny powód do radości. Po godzinie 16.00 nastąpiło wznowienie zawodów.

W dniu 01 lipca o godz. 14.00 nastąpiło zakończenie zawodów, podsumowanie wyników, wręczenie nagród zwycięzcom oraz symboliczne przekazanie zebranych środków pieniężnych dla Emilki i Huberta, które pomogą w ich rehabilitacji.

Rywalizacja wędkarska była również bardzo ciekawa. Walka o najwyższy stopień podium trwałą do samego końca. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

 1. miejsce: Team Bydgoszcz  - 62,20 kg (8 ryb)
 2. miejsce: Tomasz Woźniak, Krzysztof Grucki - 60,20 kg (7 ryb)
 3. miejsce: Piotr Motyl, Przemysław Niewiński - 31,90 kg (4 ryby)

Największa ryba zawodów: karp 13,40 kg - łowca: Tomasz Woźniak

 

Biorąc pod uwagę zamą zbiórkę publiczną to wynik finansowy uważamy za bardzo dobry. 

Zebraliśmy kwotę w wysokości 12 000 zł.

Pieniązdze zostały podzielone po połowie i przelane na subkonta fundacji Emilki i Huberta.

Szczególne podziękowania należą się:

Sklepom i firmom karpiowym: Salon wędkarski P.H. Hobby, Adder Carp, Carp Graviti, Sumik, Carp Adventure, Meus,  za ufundowanie produktów karpiowych i nagród, 

Łowiskom karpiowym: Expert-Karp Nekielka, Jez. Wygonin, Jez. Miłoszewskie, Szachty, Samsieczno za ufundowanie darmowych zasiadek,
Klubowi karpiowemu "Nautilius" z Bydgoszczy za ufundowanie zasiadki na łowisku Samsieczno.

Patronom medialnym: Karp Max, Świat Karpia, Carppassion, Karpiarstwo.pl, Portal-Expert-Karp.pl, Dziennik Bałtycki za wsparcie medialne;

Firmom i instytucją: Eltel, Partner Systems, Canpol Racing, ZM „Nadobny”, PM Rafał Majchrzyk, Koło Łowieckie Orzeł, Restauracji „Na Talerzu”, Piekarnia-Cukiernia Tadeusz BrunkaCukierni „Angelika”, Urzędowi Miejskiemu w Człuchowie, Urzędowi Gminy w Człuchowie, drukarni PrintVision, Fenix, Canpol, Opel Odejewski, Projekt Michał Dorsz, P.H.U. MAX Robert Szypryt.

Dziękujemy w imieniu Emilii i Huberta, ich rodziców i naszym dla wszystkich uczestników imprezy oraz osobom, które pomogły w organizacji za hojność i chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. My ze swojej strony chcemy pomagać i wiemy, że z Waszą pomocą jest to możliwe.

Zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się już za rok.

Z karpiowym pozdrowieniem - Człuchowski Klub Karpiowy

Filmik z holu największej ryby zawodów - karp 13,40 kg

Fotorelacja z imprezy:

 • Za chwilę zaczynamy

  Za chwilę zaczynamy

 • Odprawa startowa

  Odprawa startowa

 • Odprawa startowa

  Odprawa startowa

 • Losowanie stanowisk

  Losowanie stanowisk

 • Losowanie stanowisk

  Losowanie stanowisk

 • Posiłek

  Posiłek

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS