Karpiarze dla Huberta - V edycja

W dniach 24-26.05.2019 odbyła się V edycja zawodów charytatywnych pt. "Karpiarze dla Huberta". Celem imprezy podobnie jak w latach ubiegłych była pomoc chorym dzieciom. W tej edycji pomagaliśmy Hubertowi (16 lat) poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym oraz Filipowi (4 lata), który cierpi na autyzm.

Pogoda w tym roku dopisała, frekwencja również więc nic nie stało na przeszkodzie do rozpoczęcia tej wspaniałej imprezy. O godzinie 9.00 miała miejsce zbiórka zawodników, potem odprawa której przewodniczył prezes CKK Maciej Wdowczyk, losowanie i wyjazd na stanowiska. Początek 2-dobowych zmagań wędkarskich nastąpił o godz 12.00. Przez całe zawody zawodnikom dopisywał humor, była zabawa i integracja, bo przecież nie chodziło tu o wynik ..... Ryby dopisały.  W pierwszym dniu co prawda złowiona została jedna ryba na st. 11 ale już w kolejnych dniach zawodów karpie brały regularnie. Łącznie  podczas zawodów złowiono 21 ryb o średniej wadze 10,77 kg. Największa ryba została złowiona na st. 3, był to karp o wadze 17 kg, a szczęśliwym łowcą był Tomasz Bruździński. 

Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce  Justyna Gołębiewska, Tomasz Gołębiewski, (stanowisko 11) - 6 ryb, 64.00 kg

2 miejsce Arkadiusz Gawin, Halina Zahajka, (stanowisko 17) - 4 ryby, 41.15 kg

3 miejsce Tomasz Bruździński, Grzegorz Bieliński, (stanowisko 3) - 4 ryby, 40.60 kg

Zgodnie z tradycją i tym razem w drugim dniu rywalizacji wędkarskiej o godz. 13 nastąpiła przerwa w łowieniu i zbiórka wszystkich uczestników na st. 11 gdzie odbyła się oficjalna część imprezy. Na wszystkich czekał już pieczony dzik, którego jak co roku ufundowało Koło Łowieckie „Orzeł”, były pieczone kiełbaski z grilla oraz wyśmienite specjały przygotowane przez gospodynie z Kół Gospodyń z Gminy Człuchów, które również były obecne na imprezie.   Wielu mogło sprawdzić swoich sił w konkurencjach strzeleckich z broni pneumatycznej, które zorganizował ppor. Krzysztof Krawczyk. Odbył się również kiermasz z produktami wędkarskimi i nie tylko, którym jak co roku przewodniczył kol. Dariusz Kęsik. Odbyła się również licytacja łowisk, obrazów oraz sprzętu wędkarskiego. Każdy znalazł coś dla siebie, dzięki czemu mógł pomóc poszkodowanym dzieciom. O godzinie 17.00 nastąpiło wznowienie zawodów. 

W dniu 26.06 o godz. 12.00 nastąpiło zakończenie rywalizacji wędkarskiej i zbiórka na st. 11 gdzie nastąpiło wręczenie nagród dla zawodników oraz wyróżnień dla zasłużonych. Poza laureatami zawodów wyróżniono Justynę i Tomasza Gołebiewskich za wkład, wsparcie i pomoc oraz że są z nami od samego początku. Kolejnym wyróżnionym został Łukasz Jażdżejewski za zaangażowanie i pomoc  organizacji imprezy.

Wynik finansowy okazał się rekordowy!
Zebrano łącznie 16 541, 91 zł !!!!!

Zebrane pieniądze zostały przesłane na konta fundacji, dzięki czemu Filip i Hubert otrzymają pomoc w ich leczeniu i rehabilitacji.

Podsumowując całą imprezę oraz poprzednie edycje można dojść do wniosku, że jest to szczególny czas gdzie otwierają się nasze serca na krzywdę ludzką. Poświęcamy swój czas, przybywamy często z daleka nie patrząc na poniesione koszty, bo chcemy pomagać. 

Wszystkim Wam w mieniu rodziców Filipa i Huberta oraz Człuchowskiego Klubu Karpiowego należą się szczególne podziękowania za pomoc, za ofiarność i za to że byliście.

Szczególne podziękowania należą się również sponsorom: 

Sklepom i firmom karpiowym: Inwader, P.H. Hobby,  Sumik, Easy Fishing, Meus, Dudi Bait, Misiek Ciężarki  za ufundowanie produktów karpiowych i nagród, 

Łowiskom karpiowym: Expert-Karp Nekielka, Jez. Wygonin, Jez. Miłoszewskie, Samsieczno, Smolno&Missisipi za ufundowanie darmowych zasiadek,

Patronom medialnym: Carp Info, Uwaga wędkarz, Karp Max, Świat Karpia, Carppassion, Karpiarstwo.pl, Portal-Expert-Karp.pl, Dziennik Bałtycki za wsparcie medialne;

Firmom i instytucjom: Urbaniak Inwestycje, Sklep zielarski "Lawenda", Canpol Racing, Masarnia Brusy, PM Rafał MajchrzykKoło Łowieckie OrzełRestauracji "Stara Kaszarnia", Piekarnia-Cukiernia Tadeusz Brunka, Urzędowi Gminy w Człuchowie oraz Kołom Gospodyń Wiejskich, drukarni PrintVisionFenixCanpol, Opel Odejewski, Projekt Michał Dorsz, P.H.U. MAX Robert Szypryt.

Do zobaczenia za rok. Znowu będziemy pomagać!

Niech Wam woda darzy …
Maciej Wdowczyk
Prezes Człuchowskiego Klubu Karpiowego

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS