Karpiarze dla Huberta - VI edycja

W dniach 03-05.07.2020 nad jez. Wandzińskim odbyła się VI edycja karpiowych zawodów charytatywnych pt. "Karpiarze dla Huberta". Cel był tylko jeden - pomoc chorym dzieciom. W tej edycji pomagaliśmy Zuzi, która choruje na cukrzycę oraz Mikołajowi, który cierpi na autyzm atypowy, zanik mięśni oraz astmę oskrzelową.

W tym roku w organizację imprezy znacznie utrudniła nam sytuacja związana z koronawirusem. Do końca nie było wiadomo co uda nam się zorganizować i jaką ostatecznie formę będą miały organizowane przez Człuchowski Klub Karpiowy zawody charytatywne. Wszystko jednak ułożyło się po naszej myśli i ostatecznie mogliśmy bez większych problemów wystartować VI już edycję zawodów charytatywnych pt. "Karpiarze dla Huberta". W tym roku rodzice Huberta zdecydowali przekazać cały zysk ze zbiórki dla Zuzi i Mikołaja, a sam Hubert stał się honorowym patronem całęj imprezy!

Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpiło w piątek 3 lipca o godz. 9.00, natomiast rywalizacja sportowa rozpoczęła się o godz 12.00. Pierwsze ryby zameldowały się na matach już pierwszego dnia jednak kolejne dni przyniosły prawdziwy "wysyp" brań.

 W sobotę o godz. 13 nastąpiła przerwa w łowieniu i zbiórka wszystkich uczestników na st. 11 gdzie odbyła się oficjalna część imprezy. Jak co roku czekał już pieczony dzik, którego jak co roku ufundowało Koło Łowieckie „Orzeł”, były pieczone kiełbaski z grilla, ciasto i tort przygotowany przez Justynę i Tomka. "Wisienką na torcie" okazały się wspaniałe pstrągi, uwędzone na miejscu przez Winicjusza. Odbył się również kiermasz z produktami wędkarskimi, którym jak co roku przewodniczył kol. Dariusz Kęsik. Odbyła się również licytacja łowisk i innych ciekawych rzeczy. Każdy znalazł coś dla siebie, dzięki czemu mógł pomóc poszkodowanym dzieciom. Około godziny 16.30 nastąpiło wznowienie zawodów. 

W niedzielę 5 lipca o godz. 12.00 nastąpiło zakończenie rywalizacji wędkarskiej i zbiórka na st. 11 gdzie nastąpiło wręczenie nagród dla zawodników oraz wyróżnień dla zasłużonych.

Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce  Tomasz Pieszak, Mirosław Sułkowski (stanowisko 10) - 8 ryb, 77.25 kg

2 miejsce Michał Sibora, Brajan Sibora, Patryk Łąkowski (stanowisko 12) - 6 ryb, 48.15 kg

3 miejsce Tomasz Bruździński, Grzegorz Bieliński, (stanowisko 7) - 5 ryb, 47.60 kg

Największa ryba została złowiona na st. 2, był to karp o wadze 18,60 kg, przez Karola Rutkowskiego. 

Łącznie złowiono 34 karpie o łącznej wadze 340 kg. Średnia waga ryb - ok. 10 kg.

Wynik finansowy po raz kolejny okazał się rekordowy!
Zebraliśmy łącznie 19 440 zł !!!!!

Zebrane pieniądze zostały podzielone po połowie i przesłane na konto fundacji.

Podsumowując całą imprezę oraz poprzednie edycje można dojść do wniosku, że jest to szczególny czas gdzie otwierają się nasze serca na krzywdę ludzką. Poświęcamy swój czas, przybywamy często z daleka nie patrząc na poniesione koszty, bo chcemy pomagać. 

Wszystkim Wam obecnym na tej imprezie w mieniu rodziców Zuzi i Mikołaja należą się podziękowania za chęć niesienia pomocy i za wielkie serce!

Szczególne podziękowania należą się: 

Sklepom i firmom karpiowym: Adder Carp, Viking Carp Fishing, P.H. Hobby, Sumik Zabrze, Booking Fish, sklep wędkarski ISIKA, za ufundowanie produktów karpiowych i nagród;

Łowiskom karpiowym: Jez. Wygonin, Smolno&Missisipi, Wandzińskie, Czarne, Gajdowe, Dębowa za ufundowanie darmowych zasiadek;

Osobom: Krzysztof Grudzki, Arkadiusz Gawin, Patrykowi Korzeniewskiemu i Darii Wojtala, Wojtkowi Czapli i Wojtkowi Kędzierskiemu, Darkowi Nowakowi,  za zorganizowanie produktów na kiermasz oraz łowisk;

Firmom i instytucjom: Urbaniak Inwestycje, Regalux, Polgraf, Canpol Racing, Urząd Miasta Człuchów, Urząd Miasta Złotów, Masarnia Brusy, PM Rafał MajchrzykKoło Łowieckie OrzełRestauracji "Stara Kaszarnia", Piekarnia-Cukiernia Tadeusz Brunka, drukarni PrintVision, firmie Fenix, Projekt Michał Dorsz, P.H.U. MAX Robert Szypryt.

Czekamy na Was za rok, szykuje się wyjątkowa impreza!!!

W imieniu CKK
Maciej Wdowczyk
Prezes Człuchowskiego Klubu Karpiowego

Zapraszamy na fotorelację z imprezy

Największa ryba zawodów - karp 18.60 kg - "Lokomotywa"

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS