Karpiarze dla Huberta - VIII edycja

W dniach 16-19 czerwca na Jeziorze Wandzińskim odbyła się kolejna ósma już edycja zawodów pn. Karpiarze dla Huberta. W tej edycji zbieraliśmy dla Wiktora i Jasia.

W zawodach uczestniczyło 16 drużyn, które zmagania rozpoczęły w czwartek o godzinie 12-tej. Oczywiście atmosfera wyśmienita, pełen luzik i po zanęceniu i zarzuceniu zestawów przyszedł czas na tą lepszą część zawodów czyli tak zwaną szeroko pojętą integrację- rozmowy, biesiady, potańcówki. Pogoda istnie plażowa samo słońce i wysoka temperatura oraz ciśnienie nie napawały optymizmem do brań, aczkolwiek niespodziewanie Wandzińskie karpie okazały się gościnne i zawitały prawie u wszystkich drużyn na zawodniczych matach. Stali bywalcy zawodów wiedzą, że tutejsze ryby są himeryczne i potrafią zaskoczyć niejednego karpiarza a rywalizacja na zawodach zawsze trwa do ostatniej minuty i wywraca tabelę do góry nogami. Nadeszła niespodziewanie sobota czyli przerwa w wędkowaniu i tradycyjny kiermasz z poczęstunkiem. Na kiermaszu zawsze dużo się dzieje tak było i tym razem a i żartów przy tym nie brakowało. Zawodnicy z wypchanymi portfelami i uśmiechami na twarzach nie szczędzili grosza i hojnie uzupełniali licytacyjne puszki. Hitem okazały się rękawice bokserskie z autografem samego Mistrza tego sportu Dariusza Michalczewskiego oraz przechodni portfel który osiągnął w ubiegłym roku najwyższą kwotę a w tym roku uległ rękawicom. Hojność naszych ludzi o wielkich sercach w tej ósmej edycji okazała się wielka i udało się ponownie złamać barierę 30.000zł. Za ten wynik należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA wszystkim zawodnikom, organizatorom i sponsorom

Dziękujemy zawodnikom, sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodników jak i na kiermasz, Wójtowi Pawłowi Gibczyńskiemu, Kołom Gospodyń Wiejskich za przepyszne jedzenie, Restauracji Kaszarnia, Firmie Feniks za stoły, ławki i parasole, łowiskom za ufundowanie zasiadek, Urząd Miejski w Człuchowie, Dawidowi Drogoś za ufundowanie prosiaka, Hani Czępińskiej za bezinteresowną pomoc, członkom Człuchowskiego Klubu Karpiowego za zaangażowanie w organizację imprezy, oraz pozostałym których nie sposób wymienić. Dzięki tym wszystkim, którzy wspierają tą imprezę udało się uzbierać ponownie sporą sumę pieniędzy które trafią do fundacji na leczenie Jasia i Wiktora.

Poniżej wyniki końcowe tych zawodów.

Miejsce 1: Marcin Wiśniewski, Dawid Majewski - 6 ryb - 64.50kg

Miejsce 2: Justyna, Tomasz, Nikodem Gołębiewscy - 5 ryb - 60.10kg

Miejsce 3: Andrzej, Janek Stoltmann -  5 ryb - 56.65kg

Łącznie złowiono 35 karpi o masie 368.70kg co daje średnią 10.53kg

Największą rybą zawodów był karp o wadze 17.90kg a łowcą był Janek Stoltmann. Najmniejszą rybą zawodów był karp o wadze 3.30kg a łowcą był Sławomir Burzyński.

Dziękujemy wszystkim za przybyie oraz bezinteresowną pomoc. Do zobaczenia już za rok.
CKK Człuchów

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS