ŁOWISKO KLUBOWE

Opis łowiska

Jzioro Wandzińskie jest położone na Pojezierzu Krajeńskim niedaleko Borów Tucholskich. Możemy tam dojechać z 4 różnych kierunków od strony m. Człuchów - 10 km, od m. Chojnice - 21 km, od m. Przechlewo - 15 km, od m. Rzeczenica - 21 km. Jezioro jest użytkowane przez gospodarstwo rybackie, a od 2010 roku w wyniku porozumienia z gospodarstwem jest pod opieką Człuchowskiego Klubu Karpiowego.

Charakterystyka zbiornika

Jezioro jest malowniczo położone w leśnej scenerii z dala od zabudowań i ulicznego ruchu. Idealne miejsce na relaks i wypoczynek obcując z niczym nie skażoną przyrodą, wśród śpiewu ptaków i ryku jeleni. Zlewnię jeziora stanowią lasy mieszane.  Ukształtowanie dna zbiornika jest łagodne i raczej równomierne z bardziej stromym zejściem od wschodniego brzegu. Dno jest pozbawione zaczepów, w większości muliste z dużą populacją ochotki, pijawek i innych stożeń żyjących w strefie bentosu. W okresie letnim ponad powierzchnię wody wyrastają kępy grzybieni białych, które najbardziej skoncentrowane są na południowej zatoce zbiornika. Zatoka ta jest wyłączona z wędkowania i stanowi tarlisko i ostoję dla ryb. Występuje również grążel żółty oraz rdesty i sitowie. Linia brzegowa praktycznie w całości jest porośnięta trzciną. Do wszystkich stanowisk w usytuowanych po 2 stronach zbiornika jest możliwy dojazd samochodem w celu wypakowania ekwipunku. Wszystkie stanowiska są usytuowane na brzegu, są przygotowane aby pomieścić minimum 2 osoby oraz swobodnie rozstawić 2 namioty karpiowe. Na łowisku obowiązuje całkowity zakas używania środków pływających. Dopuszcza się używanie łódek zdalnie sterowanych.

Rybostan

Podstawowym gatunkiem ryb występujących w jeziorze są karpie. Jezioro jest co roku zarybiane osobnikami o wadze średnio 7-10kg. Populacja karpia jest szacowana na ponad 600 szt. Pływa tam kilkadziesiąt sztuk karpi w przedziale 10-15kg, występują również osobniki w granicach 20kg. Poza karpiami występuje również amur, jesiotr, szczupak, lin, płoć, okoń oraz okazałe karasie ważące często ponad 2kg.
 

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS