V Pomorski Puchar SBS Tactical Bait

W dniach 31.05 - 03.06.2018 na Jez. Wandzińskim odbył się V Pomorski Puchar SBS Tactical Bait. Organizatorem imprezy był Człuchowski Klub Karpiowy oraz sklep wędkarski SUMIK z Zabrza, wyłączny dystrybutor marki SBS na Polskę. 
Tegoroczna edycja stanowiła rówież eliminacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym Polish Carp Master 2018. W zawodach wzięło udział 15 drużyn głównie ze Śląska, Pomorza, Wielkopolski, Kujaw i Mazowsza.

Zawody rozpoczęły się w sobotę punktualnie o godz. 9.00. Po przywitaniu przybyłych gości i omówieniu regulaminu zawodów nadszedł czas na losowanie stanowisk. Start zawodów nastąpił o godz 12.00.

Po pierwszej dobie 6 ekip miało punktowane ryby z wyraźnym prowazeniem drużyny ze st. 4.

Kolejna doba przyniosła sporo ładnych karpi. Po południu nastąpiła 2 godzinna przerwa w zawodach, gdzie uczestnicy udali się na poczęstunek, był pieczony dzik i grillowane kiełbaski.

Do wieczora złowiono jeszcze kilka ryb i na prowadzenie wysunęła drużyna ze st. 7 W ostatniej dobie ryby również nieźle współpracowały. Walka o podium trwała do samego końca jednak drużyna z st. 7 nie nie dała się pokonać i ostatecznie zwyciężyła. W niedzielę 03.06.2018 o godzinie 12.00 nastąpiło zakończenie zawodów.

Przez całe zawody złowionych zostało łącznie 36 karpi, biorąc pod uwagę poprzednią edycję to wynik jest naprwdę dobry. Zawody z punktowanymi rybami zakończyło 11 drużyn.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I miejsce: Kazimiez Januszewski, Marek Myszka, st. 7 - 37,95 kg (3 największe ryby)
II miejsce: Robert Kwasigroch, Andrzej Stoltmann, Jan Stoltmann, st. 8 - 30,10 kg (3 największe ryby)
III miejsce: Tomasz Buczkowski, Janusz Dziuba, st. 4 - 28,67 kg (3 największe ryby)
IV miejsce: Maciej Buczkowski, Sławomir Solarek, st. 17 - 27,98 kg (3 największe ryby)
V miejsce: Winicjusz Białek, Bartosz Smoleń, st. 15 - 27,77 kg (3 największe ryby)

Big Fish - karp 13,76 kg - Andrzej Stoltmann

Zawody sędziowali: Maciej Wdowczyk, Artur Szymański

Nie wszystkim drużynom udało się złowić punktowane ryby jednak wspaniała atmosfera i dobry humor dopisywał przez całe zawody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom, a w szczególności Mariuszowi Stopyrze właścicielowi sklepu Sumik z Zabrza - dystrybutorowi produktów marki SBS na Polskę.

Z karpiowym pozdrowieniem Człuchowski Klub Karpiowy

  • Za chwilę rozpoczęcie zawodów

    Za chwilę rozpoczęcie zawodów

  • Losowanie

    Losowanie

  • Jakie stanowisko tym razem?

    Jakie stanowisko tym razem?

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS