VI Pomorski Puchar SBS Tactical Bait

Zawody karpiowe z cyklu Pomorski Puchar SBS Tactical Bait w tym roku miały swoją VI odsłonę i odbyły się w dniach 20-23.06.2019r. Imprezę podobnie jak w ubiegłym roku zorganizował Człuchowski Klub Karpiowy oraz sklep wędkarski SUMIK z Zabrza - wyłączny dystrybutor marki SBS na Polskę. 
Tegoroczna edycja stanowiła eliminacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym Polish Carp Master 2019, które w tym roku odbędą się na nowym łowisku - zbiornik Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

W zawodach wzięło udział 15 drużyn ze Śląska, Pomorza, Wielkopolski, Kujaw i Mazowsza.

Zawody rozpoczęły się w sobotę punktualnie o godz. 9.00. Po przywitaniu przybyłych gości i omówieniu regulaminu zawodów nastąpiło losowanie stanowisk, po czym drużyny rozjechały się na swoje stanowiska. Start zawodów nastąpił o godz 12.00.

Pogoda była dosyć kapryśna. W czwartek i piątek pojawiały się przelotne opady i burze potem nagły wzrost ciśnienia i upalnie w sobotę i w niedzielę.

Jeżeli chodzi o rywalizację sportową to w tej edycji również została utrzymana formuła punktowania 3 największych ryb. Sprawdziło się to znakomicie w tych zawodach, ponieważ dało to niesamowitą walkę do samgo końca. Bankowe stanowiska pomimo złowionych wielu ryb wymagały dużo poświęcenia, żeby zwabić te największe które dają potrzebne punkty.

Ryby na początku brały chimerycznie jednak już pierwszego dnia wieczorem na st. 7 na macie wylądował największy jak się potem okazało karp o wadze 17,50 kg. W kolejnych dniach ryby żerowały dosyć dobrze szczególnie w godzinach wieczornych i porannych. Od samego początku na st. 11 karpie brały regularnie jednak były to niewielkie sztuki, które wcale nie wróżyły zwycięstwa. Walka do samego końca toczyła się między drużynami na stanowiskach 11, 5, 15, 12, 17 i 7.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I miejsce  Krzysztof Stencel, Marta Stencel, st. 11 - 33,30 kg (3 największe ryby)
II miejsce  Krzysztof Sabinasz, Leszek Weyna, st. 15 - 31,55 kg (3 największe ryby)
III miejsce  Jakub Głąbiński, Łukasz Gonera, Przemysław Ratajczyk, st. 4 - 28,67 kg (3 największe ryby)
IV miejsce Tomasz Szewczyk, Sebastian Orzelowski, st. 12 - 28,90 kg (3 największe ryby)
V miejsce Tomasz Bruzdziński, Grzegorz Bieliński, st. 7 - 26,40 kg (2 największe ryby)

Big Fish - karp 17,50 kg - Grzegorz Bieliński

Zawody sędziowali: Sędzia główny - Maciej Wdowczyk, sędzia - Daniel Lew Kiedrowski i Łukasz Szeremeta

Wspaniała atmosfera i dobry humor dopisywał przez całe zawody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom, a w szczególności Mariuszowi Stopyrze właścicielowi sklepu Sumik z Zabrza  za swoją obecność, pomoc oraz dobrą energię. Już dzisiaj możemy potwierdzić, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna VII edycja. Do zobaczenia za rok!

Z karpiowym pozdrowieniem Człuchowski Klub Karpiowy

Designed by PrintVisionIPowered by Quick.CMS