Bamer karpiowanie
   PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 
Pogoda
Pogoda dla regionu

Członkowie CKK

karpik Prezesa
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Patrol SSR
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Darek
Darek Kęsik
Tomek
Tomek Kowcun
Karol
Karol Winiarski
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz Januszewski


Regulammin Zawodów Karpiowych - Pijawka 2010

Dodano: 19 kwiecień 2010

1. Zawody odbywają się na żywej rybie zgodnie z nadrzędną zasadą Człuchowskiego Klubu Karpiowego "Catch and Relase", czyli "Złów i Wypuść".

2. Do klasyfikacji zaliczane będą karpie od 45cm. Mniejsze ryby należy bezzwłocznie i w sposób humanitarny wypuścić do wody nie czekając na sędziego. Organizator wymaga od startujących drużyn posiadania maty karpiowej lub innej maty o podobnych parametrach i podbieraka o rozstawie ramion minimum 80 cm przynajmniej po 1 sztuce na drużynę.

3. Wędziska rozstawiamy w wyznaczonym stanowisku z tabliczką z nr stanowiska. Wszelkie nieporozumienia zgłaszamy natychmiast sędziemu. Sędzia jest uprawniony do rozstrzygania spraw spornych.

4. W skład jednej drużyny może wchodzić maksymalnie 2 zawodników.

5. Holowanie ryby może być realizowane tylko w obrębie swojego stanowiska.

6. Rybę należy tak holować aby nie miała styczności z żyłkami zestawów sąsiadów, w innym razie po zgłoszeniu sprzeciwu drużyny sąsiedniej ryba może zostać nie zaliczona.

7. Każdy zawodnik, którego zestaw zostanie splątany przez rybę holowaną przez sąsiedni zespół, może ten fakt zgłosić sędziemu, ale nie musi.

8. Do czasu zgłoszenia ryba musi być przechowywana w worku karpiowym, 1 ryba - 1 worek. Odhaczanie złowionej ryby odbywa się wyłącznie na macie karpiowej. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu złowionej ryby jest ona niezwłocznie wpuszczana do wody.

9. Organizatorzy mają prawo do przeszukania sprzętu i samochodów zawodników (w ich obecności) w razie podejrzenia o złamanie regulaminu. Jeśli drużyna dopuści się oszustwa zostanie natychmiast wykluczona z zawodów, bez zwrotu poniesionych kosztów!!!

10. Dozwolone jest łowienie jedynie metodą gruntową, (metodą włosową). Każda drużyna łowi maksymalnie na cztery wędki, zestaw może być wyposażony tylko w jeden hak. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej.

11. Dozwolone jest korzystanie maksimum z dwóch markerów do oznaczenia łowiska na jedną drużynę.

12. Nęcenie oraz sondowanie łowiska dozwolone jest jedynie z brzegu za pomocą ręki, rury wyrzutowej, procy, rakiety, peta itp.

13. Obowiązuje całkowity zakaz korzystania ze sprzętu pływającego w czasie trwania zawodów. Zakaz ten dotyczy również używania środków pływających mechaniczno - elektrycznych do nęcenia i wywożenia zestawów: łódek zdalnie sterowanych, pontonów oraz innych.

14.Zakaz używania wszelkich przynęt zwierzęcych. (białe robaki, czerwone robaki, ochotki itp.)

15. Ryba holowana przed sygnałem zakończenia zawodów musi być podebrana maksimum do 15 minut po sygnale - koniec zawodów.

16. Zawodnicy są zobowiązani do umożliwienia robienia im oraz rybom zdjęć i filmowania przez organizatorów w czasie trwania zawodów, a także wyrażają zgodę na dowolne wykorzystanie (publikację) przez organizatorów wykonanych w czasie zawodów zdjęć i filmów.

17. W czasie trwania zawodów na terenie łowiska obowiązuje całkowity zakaz poruszania się samochodem przez uczestników zawodów (zakaz nie dotyczy organizatorów).

18. W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko (np. na gorący posiłek), zestawy (wędki) muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na dwie wędki.

19. W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą przerwać, lub wcześniej zakończyć zawody. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy.

20. Nie stosowanie się do regulaminu zawodów skutkować będzie wykluczeniem z zawodów.

Losowanie stanowisk

Losowanie stanowisk odbędzie się w następujący sposób:
Będą dwa pojemniki do losowania, w jednym z nich będzie numer drużyny, a w drugim numery stanowisk. Najpierw zostanie wylosowana pierwsza drużyna (przez któregoś z zawodników), która będzie losować dla siebie numer stanowiska, a następnie z drugiego pojemnika następną drużynę i tak kolejno aż do skończenia losowania.

Program zawodów

Piątek 23-07-2010

godz. 16.00 - powitanie drużyn, zapoznanie się i omówienie regulaminu zawodów.
godz. 16.15 - rozpoczęcie losowania stanowisk
godz. 16.30 - 18.00 - zajmowanie stanowisk przez drużyny oraz badanie i nęcenie łowiska
godz. 18.00 - rozpoczęcie zawodów
godz. 22.00 - obchód sędziowski

Sobota 24-07-2010

godz. 6.00 – 7.00 - obchód sędziowski
godz. 14.00 – 15.00 - przerwa na gorący posiłek
godz. 18.00 - obchód sędziowski
godz. 22.00 - obchód sędziowski

Niedziela 25-07-2010

godz. 6.00 - obchód sędziowski
godz. 12.00 - zakończenie zawodów
godz. 13.00 - oficjalne zakończenie , ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, podziękowanie za uczestnictwo

Copyright © 2009 PZW Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin