PZW Człuchów  |  KONTAKT  |  LINKI 

Współpraca Świat Karpia Karpiarstwo.pl carp planet TCT TCT Carp Trawel Team crazycarp crazycarp pelzer sklep karpiowy eurofishing Bigcarpzone
Członkowie CKK

Czajnik
Łukasz Janikowski (Czajnik)
Biechu
Łukasz Biesek (Biechu)
Tomek Kowcun
Tomek Kowcun
Darek Kęsik
Darek Kęsik
karpik
Karol Dziemiańczyk
Grzegorz
Grzegorz Berezowski
Winek
Winicjusz Białek
Łukasz
Łukasz Szeremeta
Bartek
Bartek Szmoleń
Maciej
Maciej Wdowczyk
Piotrek
Piotrek Bartecki
Kaziu
Kazimierz Januszewski
Zawody Karpiowe 2015

Dodano: 26.01.2015
Przedstawiamy długo wyczekiwany harmonogram imprez karpiowych jakie przygotowaliśmy w roku 2015. Zapowiada się kolejny niezwykle ciekawy sezon z karpiami.


Karpiarze dla Huberta

Pomagamy 10-letniemu Hubertowi który został poszkodowany w wypadku samochodowym. Przewidujemy wiele ciekawych atrakcji, kiermasz z produktami karpiowymi itp. Zapowiada się ciekawa impreza. Cały zysk z zawodów zostanie przeznaczony dla Huberta na pomoc w jego rehabilitacji. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym szczytnym celu.

Data: 1-3 maja 2015
Sponsor główny: Duxon
Sponsorzy: Crazy Carp & Imperial baits i inni (trwają negocjacje).
Patronat medialny: Karp Max, Świat Karpia, Dziennik Bałtycki
Organizator: Człuchowski Klub Karpiowy
Miejsce: jez. Wandzińskie
Wpisowe: 100 zł od pary
1

II Pomorski Puchar SBS Tactical Bait

Druga edycja udanej zeszłorocznej imprezy. Zapraszamy wszystkich z Pomorza i nie tylko. Do wygrania ciekawe nagrody i bony zakupowe do wykorzystania w sklepie wędkarskim Sumik z Zabrza, wyłącznego dystrybutora produktów znanej marki SBS Tactical Bait.

Data: 4-7 czerwca 2015
Sponsor główny: Sumik Zabrze
Patronat medialny: Świat Karpia, Dziennik Bałtycki
Organizator: Człuchowski Klub Karpiowy
Miejsce: jez. Wandzińskie
Wpisowe: 300 zł od pary
2

I Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW

Zawody są eliminacjami do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym – PCM 2015. Prawo startu mają wyłącznie członkowie PZW z całego Okręgu Słupskiego.

Data: 26-28 czerwca 2015
Sponsor główny: Vimarco i inni (trwają negocjacje).
Patronat medialny: Karp Max, Świat Karpia, Dziennik Bałtycki
Organizator: PZW Człuchów, Człuchowski Klub Karpiowy
Miejsce: jez. Wandzińskie
Wpisowe: 200 zł od pary
z3

II Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego

Jesienne zawody, które zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Szykuje się kolejna ciekawa impreza i jak zwykle atrakcyjne nagrody. Zapraszamy na jesienne karpiowanie.

Data: 18-20 września 2015
Sponsor: Crazy Carp & Imperial baits, PROS, i inni.
Patronat medialny: Świat Karpia, Dziennik Bałtycki
Organizator: Człuchowski Klub Karpiowy
Miejsce: jez. Wandzińskie
Wpisowe: 300 zł od pary
4

Szczegółowe informacje dla poszczególnych zawodów będą na bieżąco pojawiały się na naszej stronie oraz serwisie społecznościowym facebook pod adresem: www.facebook.com/Klub.Karp.

Z karpiowym pozdrowieniem
Zarząd CKK

Spotkanie z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Dodano: 22.09.2014
Spotkanie z Dziećmi z domu dzieckaW dniu 18.09.2014 na jez. Wandzińskim odbyło się spotkanie z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Człuchowa. Organizatorem spotkania była firma Provident z siedzibą w Chojnicach, Człuchowski Klub Karpiowy wraz z PZW Człuchów oraz Straż Miejska w Człuchowie. W pierwszym etapie wycieczki dzieci zwiedziły ośrodek EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie po czym przyjechały na jez. Wandzińskie gdzie zostały zorganizowane dla nich "grupowe" zawody wędkarskie. ...
(czytaj dalej)

Puchar Człuchowskiego Kubu Karpiowego

Dodano: 03.08.2014
Puchar CKK 2014W dniach 23-27 lipca 2014 na jez. Wandzińskim odbyły się długo oczekiwane przez wielu karpiarzy zawody o Puchar Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Jak co roku zawody na Wandzinku cieszą się dużym zainteresowaniem, tak było i tym razem, tym bardziej że pula nagród była znacznie większa niż do tej pory. Organizacja tych zawodów była możliwa dzięki licznym sponsorom oraz organizacjom które do tego się przyczyniły. Wielkie podziękowania należą się sklepom karpiowym Crazy Carp i Carp World za ufundowanie nagród oraz realizację bonów zakupowych dla zwycięzców, firmie AJGROUP dystrybutorowi odzieży wodoodpornej i obuwia wędkarskiego marki PROS za ufundowanie spodniobutów i woderów dla zwycięzców, firmie PROVIDENT za ufundowanie 5 indywidualnych nagród. Nie można tutaj pominąć również organizacji medialnych takich jak Świat Karpia, Dziennik Bałtycki oraz Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego, które objęły zawody patronatem medialnym. Podziękowania należą się również Nadleśnictwu Człuchów za zezwolenia swobodnego wjazdu do lasu w obrębie stanowisk wędkarskich dla wszystkich uczestników zawodów....
(czytaj dalej)

Podium dla Moniki i Piotra w II zawodach w Holandii

Dodano: 02.10.2013
I Zawody Karpiowe 2013W dniach 20-22 września odbyła się druga edycja zawodów karpiowych w miejsowości Nijkerk na zbiorniku "Watergoor". Wystartowało 12 teamów dwuosobowych w tym nasz klubowy małżeński team Monika i Piotr Barteccy.
Uczestnicy zawodów złowili łącznie 8 ryb w przedziale 6-10 kg. Watergoor to wyjątkowo trudny zbiornik więc taka mała ilość ryb nikogo nie zdziwiła. Dało to jednak równe szanse wszystkim zawodnikom do końca zawodów. Po prawie 46 godzinnej walce Piotr z Moniką zajęli drugie miejsce łowiąc 2 karpie o łącznej wadze 16,06kg. Poniżej tabela wyników:

1 miejsce - 23,08 kg - Jarek Duda i Waldemar Klonek;
2 miejsce - 16,06 kg - Monika i Piotr Barteccy;
3 miejsce - 8,44 kg - Przemysław Dymkowski i Wojciech Papała ;
4 miejsce - 8,06 kg - Andrzej Prasek i Rafał Dryjer;
Największą rybę zawodów o wadze 9,04 kg złapał Waldemar Klonek.

Sponsorzy imprezy: Martin SB - Producent kulek proteinowych, Paweł Szewc "Carp Gravity" - Producent przynęt i sprzętu karpiowego, Piet Vogel "Rig Solutions" - Producent zestawów końcowych oraz sprzętu karpiowego, Rien de Wolf - sklep wędkarski Polski, Market.nl - sklep internetowy z polskimi artykułami.
W tym roku dodatkową atrakcją były warsztaty karpiowe któe prowadził Ramon Dusschoten z firmy "Rigsolutions" oraz Rolf Bouman z "Martins SB".
(zobacz zdjęcia)


II Zawody Karpiowe 2013

Dodano: 12.08.2013
I Zawody Karpiowe 2013Kolejna bo już II edycja Towarzyskich Zawodów Karpiowych zawodów dobiegła końca. Data przypadła na 26-28.08.2013r. Upalna aura wystawiła na próbę nie tylko karpie ale również ich łowców. Poranna odprawa jeszcze w przyjemnej temperaturze, losowanie i zajmowanie stanowisk. O 10.30 na sygnał klaksonu zadany przez sędziego Macieja zawody zostały rozpoczęte. Doświadczenie karpiarza mówi, że w upalne dni karpie lepiej żerują w nocy więc wielu zawodników idąc tą drogą ze spokojem i bez pośpiechu zaczęła organizować swoje stanowiska. Byli też tacy zawodnicy którzy w pierwszym dniu nie zdążyli i musieli kończyć na drugi dzień :)...
(czytaj dalej)

Weekendowa zasiadka

Dodano: 30.06.2013
Zasiadka na małym jeziorkuKilku Klubowiczów postanowiło wypocząć w weekend nad wodą i zmierzyć się z czekającymi na nas karpiami. Około południa w sobotę nad wodę docierają Tomek i Winek. Swoją zasiadkę rozpoczynają jednak od uporządkowania leśnego parkingu przy drodze biegnącej obok naszego jeziora, gdyż najwidoczniej ktoś postanowił zrobić sobie w lesie wysypisko śmieci. Przywiezione z jakiegoś domowego grilla pozostałości, typowe, domowe śmieci, pampersy, puszki, słoiki po konserwach i pasztetach, mnóstwo plastikowych i szklanych butelek po tanich napojach i cholera wie co jeszcze...
(czytaj dalej)

I Zawody Karpiowe 2013

Dodano: 15.06.2013
I Zawody Karpiowe 2013W dniach 30.05 do 02.06.2013 na jeziorze Wandzińskim odbyły się pierwsze w tym sezonie Towarzyskie Zawody Karpiowe organizowane przez Człuchowski Klub Karpiowy będące jednocześnie. Patronat nad zawodami objął sklep wędkarski Eurofishing z Zabrza oficjalny przedstawiciel produktów firmy Tandem Baits. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 15 dwuosobowych zespołów. Startowali stali bywalcy ale również pojawiło się kilka zupełnie nowych drużyn, które chciały spróbować swoich sił aby przechytrzyć wandzińskie karpie. ...
(czytaj dalej)

Trzy dni na małym dzikim jeziorku

Dodano: 04.06.2013
Zasiadka na małym jeziorkuW niedziele 26 maja zadzwonił do mnie Piotrek i spytał czy nie mam ochoty na zasiadkę. Ci którzy mnie znają dobrze wiedzą że nie odrzucam takich propozycji, więc zgodziłem się od razu i zacząłem pakować sprzęty do samochodu. Gdy przyjechałem do Piotrka zaczęliśmy zastanawiać się nad jaką wodą zasiądziemy, po kilkunastu minutach wybraliśmy małe, dzikie jeziorko położone kilkadziesiąt kilometrów od Chojnic. Nie marnując więcej czasu ruszyliśmy w kierunku obranego celu. Po przyjeździe na miejsce pierwszy rzut oka na wodę, brak żywej duszy, wiatr wiał w kierunku zatoczki porośniętej podwodną roślinnością i grążelami więc nie mieliśmy najmniejszego problemu z wyborem miejsca gdzie będziemy łowić. ...
(czytaj dalej)

Puchar Sklep-Karpiowy.pl i CrazyCarp.pl - Krążno 2013

Dodano: 04.06.2013
Zawody Krążno 2013W dniach 15-19 maja 2013 roku na łowisku Krążno odbyły się zawody karpiowe o "Puchar Sklep-Karpowy.pl i CrazyCarp.pl". Uczestniczyli w nich nasi klubowi koledzy Łukasz Biesek i Łukasz Janikowski. Startowało 20 drużyn z całej Polski. Po zaciętej rywaliczacji koledzy zjęli ostatecznie wysokie drugie miejsce. Łącznie złowili 10 karpi o łącznej wadze 74,325 kg, największy z nich miał 15,5 kg złowiony przez Łukasza Bieska oraz potem 12 kg złowiony przez Czajnika.

Ogólna klasyfikacja zawodów:
1 - miejsce - 133,850 kg - 13 ryb Krystian Żołnowski, Grzegorz Tymoszuk;
2 - miejsce - 74,325 - 10 ryb Łukasz Biesek, Łukasz Janikowski;
3 - miejsce - 71,55 kg - 6 ryb Tomasz Szuryn, Zbigniew Moreń;
4 - miejsce - 50,125 kg - 7 ryb Tomasz Szklarek, Artur Jahnz;
5 - miejsce - 44,470 kg - 6 ryb Rafał Andrusieczko Dawid Węgrzyniak;
6 - miejsce - 40,6 kg - 5 ryb Krzysztof Hrynkiewicz, Pan Grzegorz Cybulski;
7 - miejsce - 35,35 - 4 ryby Paweł Zajączkowski, Bartosz Smulski;
8 - miejsce - 34,55 kg - 6 ryb Marcin Turko, Tadeusz Kwiatkowski;
9 - miejsce - 33,575 kg - 5 ryb Tomasz Herman, Grzegorz Hallamann;
10 - miejsce - 19,65 kg - 1 ryba Arkadiusz Kraszewski, Maciej Kąkolewski.

Łącznie złowiono 70 ryb o wadze 598,0,95 kg! Największą rybą zawodów był karp o wadze 19,775 kg złowiony przez Krystiana Żołnowskiego.Gratulujemy naszym kolegom i życzymy dalszych sukcesów. (zobacz zdjęcia)

Carp Show Bydgoszcz 2013

Dodano: 10.02.2013
Carp Show Bydgoszcz 2013W dniach 02.02.2013 na Obiekcie Zawiszy w Bydgoszczy odbyła się impreza pod nazwą III Bydgoski Carp Show. Organizatorem przedsięwzięcia był Bydgoski Klub Karpiowy. Nie trudnno zauważyć, że w dzisiajszych czasach wędkarstwo karpiowe w Polsce przechodzi istną rewolujcę co było widać również w Bydgoszczy. Z roku na rok przybywa wystawców oraz zwiedzających. Swoje produkty prezentowały znane firmy karpiowe oraz sklepy internetowe. Nowe marki, które można było zaobaczyć to Imperial Baits, Nash, Pitbull Baits, Fantazy Baits itp. Organizator imprezy obiecuje, że w kolejnym roku przestrzeń wystawowa będzie jeszcze większa czego mu szczerze życzymy. Zapraszamy do fotorelacji.
(zobacz zdjęcia)

III Towarzyskie Zawody Karpiowe 2012

Dodano: 20.10.2012
III Zawody Karpiowe 2012W dniach 14-16.09.2012 na jeziorze Wandzińskim odbyły się kolejne w tym sezonie Towarzyskie Zawody Karpiowe organizowane przez Człuchowski Klub Karpiowy będące jednocześnie III rundą cyklu KARPIOWEGO GRAND PRIX. Patronat nad zawodami sprawowało Centrum Wędkarskie CRAZY CARP z Kępna oficjalny przedstawiciel produktów Imperial Baits. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 13 zespołów głównie z północnej Polski. Pogoda tuż przed zawodami była strasznie kapryśna, ale dobrze, że choć przy samym otwarciu zawodów nie padało. ...
(czytaj dalej)

Pewnego dnia jesienią ...

Dodano: 15.10.2012
Zasiadka jesieniąJak wiadomo jesień dla karpia to okres wielkiego żarcia przed zbliżającą się zimą. Nie można więc nie wykorzystać jej sytuacji i nie zasiąść w wolnej chwili nad wodą w oczekiwaniu na wspaniałe brania. Choć pogoda nie należała do tych wymarzonych to wspólnie z Tomkiem Bruździńskim spotykamy się na wodą by zmierzyć się z jesiennym karpiem. Jak to mówią nie ma złej pogody na ryby więc skoro świt zajmujemy wcześniej przygotowaną miejscówkę, rozkładamy sprzęt i pierwsze zestawy lądują w wodzie. W oczekiwaniu na branie zastanawiamy się jak przechytrzyć ryby o ile w ogóle są one w pobliżu. Magicznym kulaskom nie mogły się jednak karpie oprzeć...
(czytaj dalej)

Polskie zawody karpiowe w Holandii

Dodano: 15.10.2012
Zawody Holandia 2012Nasz klubowy kolega Piotr Bartecki, był uczestnikiem pierwszych polskich zawodów karpiowych, które odbyły się poza granicami naszego kraju na zbiorniku "Watergoor" w miejscowości Nijkerk w Holandii. Organizatorem zawodów był portal www.ryby.nl zrzeszający w większości polskich wędkarzy wędkujących w Holandii. W śród nich spora grupa karpiarzy, którzy wpadli na pomysł zorganizowania tego typu imprezy. Kolega Piotr postanowił zdać relację z przebiegu zawodów oraz podzielił się z nami swoimi nowo zdobytymi doświadczeniami...
(czytaj dalej)

Nietypowa zasiadka Piotrka

Dodano: 09.10.2012
Zasiadka PiotraW dniu 29.09.2012 roku na nietypową zasiadkę udał się nasz klubowy kolega Piotrek Bartecki wraz ze swoją partnerką Moniką. Przygotowania do tej zasiadki trwały już od jakiegoś czasu, żeby wszystko wyszło jak najlepiej i nie było żadnych niespodzianek. Odpowiedni sprzęt został wcześniej dobrany i przed zasiadką wszystko zostało dopięte na „ostatni guzik”.
Nietypowa zasiadka miała miejsce w miejscowości Czarne oddalonej o kilkanaście kilometrów od Człuchowa a nietypowa była z tego względu, iż miejscem zasiadki nie był akwen wodny a ołtarz w kościele P. W. Św. Józefa Oblubieńca ......
(czytaj dalej)

Zasiadka na Nekielce

Dodano: 08.10.2012
Nakielka 2012Jeszcze cała wrzawa związana z zawodami nie ucichła, a w poniedziałek 17 września wspólnie z Czajnikiem wybraliśmy się na łowisko Nekielka. Woda ta została przedstawiona w czwartej części filmu: „Na Karpie” Przemka Mroczka, więc wiadomo, że pływają tam konkretne „miśki”:).
Wyjazd z Chojnic godzina 09:00, przed nami 230 kilometrów, jak zwykle zabraliśmy ze sobą ogrom sprzętu, no bo przecież wszystko może się przydać. W Szubinie spotykamy się z Wiesławem, naszym kolegą z Bydgoszczy i dalej wspólnie ruszamy w kierunku Nekielki, po drodze zahaczamy sklep karpiowy w Pobiedziskach gdzie każdy zakupił „niezbędne” wręcz przynęty itp.(czytaj artykuł) ..

II Towarzyskie Zawody Karpiowe 2012

Dodano: 31.07.2012
II Towarzyskie Zawody 2012W dniach 20-22.07.2012 na jeziorze Wandzińskim odbyły się Towarzyskie Zawody Karpiowe organizowane przez Człuchowski Klub Karpiowy będące jednocześnie II rundą cyklu KARPIOWEGO GRAND PRIX. Patronat nad zawodami objęła firma EUROFISHING z Zabrza oficjalny przedstawiciel Tandem Baits. Do rywalizacji stanęło 16 dwuosobowych drużyn w tym zaprzyjaźnieni goście z Gdańska, Kościerzyny, Bydgoszczy i Chojnic, oraz samozwańcza drużyna WINI TEAM Winek&Bartek broniąca pierwszego miejsca z pierwszej rundy zawodów...(czytaj artykuł)

Blow-back Rig - "W przód i w tył"

Dodano: 10.07.2012
Blow-back RigZapewne wielu z nas karpiarzy stosuje zestaw z kółeczkiem przesuwającum się na trzonku haczyka jednak pewnie nie do końca wszyscy wiemy jaka jest zasada działania takiego zestawu. Kevin Nash - "legenda karpiarstwa" opowiada o początkach wędkarstwa karpiowego i o tym jak wynalazł legendarny zestaw Blow-back Rig oraz wyjaśnia także do czego służy ślizgające się po trzonku haka kółeczko.
Zapraszamy do lektury bardzo ciekawego artykułu, który znajduje się na stronie www.nash.com.pl.

I Towarzyskie Zawody Karpiowe 2012

Dodano: 27.05.2012
I Towarzyskie Zawody 2012W dniach 05-06 maja 2012r nad jez. Wandzińskim odbyły się pierwsze w tym roku Towarzyskie Zawody Karpiowe, których organizatorem był Człuchowski Klub Karpiowy. W bieżącym roku odbędą się 3 tego typu imprezy, z których każda jest objęta osobnym patronatem. Pierwszą z nich patronował www.sklep-karpiowy.pl pod wezwaniem Przemka Bździucha.
Na starcie stanęło 12 mocnych ekip głównie z Człuchowa, Chojnic i 3-Miasta. Po krótkiej odprawie startowej - przywitaniu gości, omówieniu regulaminu i rozlosowaniu stanowisk wszyscy rozjechali się na swoje "szczęśliwie wylosowane" miejscówki by móc się spokojnie przygotować w oczekiwaniu na dźwięk trąbki dającej o godz. 17.30 sygnał do rozpoczęcia zawodów ...
(czytaj artykuł)

Napisali o nas

Dodano: 29.03.2012
WMH 03/2012W numerze nr 71 czasopisma poświęconego tematyce wędkarskiej "Wędkarstwo moje hobby" będącym w sprzedaży od 03.2012 r. ukazał się artykuł o Człuchowskim Klubie Karpiowym. Zapraszamy do lektury.

Do przeczytania artykułu potrzebna będzie darmowa aplikacja Adobe Reader do pobrania (tutaj).

(czytaj artykuł)

Angel messe "Faszination Angeln" 2012 w Niemczech

Dodano: 03.03.2012
II Carp Show Bydgoszcz 2012Podczas gdy w Polsce w dniach 25 - 26 lutego odbywały się targi wędkarskie RYBOMANIA-CARSHOW w Poznaniu, ja postanowiłem wybrać się na Angel messe "Faszination Angeln" która miała miejsce w jednej z większych hal Emslandhallen w miejscowości Lingen w Niemczech. Poprzedni rok 2011 zgromadził około 12 tysięcy odwiedzających, w tym roku było ich równie dużo.
Już około godziny 10:00, po dotarciu na miejsce z trudem znalazłem wolne miejsce parkingowe ...
(czytaj dalej)

II Carp Show Bydgoszcz 2012

Dodano: 09.02.2012
II Carp Show Bydgoszcz 2012Zima jeszcze w pełni a już ciągnie wilka ... na ryby. Po raz kolejny wybraliśmy się na zimowe targi karpiowe tym razem zorganizowane przez Bygdoski Klub Karpiowy pod nazwą Carp Show 2012 Bydgoszcz. Nie zabrakło oczywiście wybitnych postaci świata karpiowego. Spotkać się i porozmawiać można było z Hadrianem Radziejewskim, który min. przedstawił Rainbow od podszewki, Markiem Hallasem, który zaprezentował nowości Adera na 2012r, Dawidem Patlewiczem z nowościami Mistrala oraz Wojtkiem Lendą, którego Karl Nikl cieszył się ogromnym zainteresowaniem... (czytaj dalej)

Listopadowa zasiadka

Dodano: 19.11.2011
Listopadowy karpPomimo kończącego się już sezonu, to właśnie takie dni jak ten dają najwięcej satysfakcji ze złowionego karpia. Prawie połowa listopada i temperatura -1ºC nie napawały optymizmem i wielkimi szansami na spotkanie z ulubioną rybą. Jednak bez względu na warunki atmosferyczne postanowiliśmy po raz kolejny wybrać się na krótką zasiadkę. To tak naprawdę ostatnie dni "wielkiego żarcia" karpi przed nadchodzącą zimą . Szkoda nie wykorzystać takich chwil, a zima już tuż tuż. ...
(czytaj dalej)

Towarzyskie Zawody Karpiowe - jez. Wandzinskie

Dodano: 28.08.2011
Zawody Karpiowe - jez. Wandzińskie 2011W dniach 19-21 sierpnia 2011r. nad jeziorem Wandzińskim miało miejsce spotkanie miłośników karpiarstwa o charakterze Towarzyskich Zawodów Karpiowych zorganizowanych przez Człuchowski Klub Karpiowy przy PZW w Człuchowie. W szranki stanęło 12 drużyn, każda składająca się z dwóch zawodników. Impreza ściągnęła wielu wyśmienitych łowców, którzy z pozytywnym nastawieniem gotowi byli do holu dużych karpi pływających w "Wandzinku". O godzinie 16.00 wszystkie załogi meldują się na zbiórce przy zatoce jeziora od strony "Drzymałówki"....
(czytaj artykuł)

Sukces naszych karpiarzy

Dodano: 05.07.2011
Zawody Karpiowe Bobolice 2011W dniach 23-26 czerwca 2011r. członkowie Człuchowskiego Klubu Karpiowego - Dariusz Kęsik i Tomasz Kowcun zajęli II miejsce w Zawodach Karpiowych o Puchar www.sklep-karpiowy.pl Bobolice 2011.
W zawodach startowało 17 drużyn z całej Polski m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Siedlec, Słupska, Koszalina, Białogardu, Wałcza.
Nasi koledzy po ciężkiej, trwającej 4 dni walce ukończyli zawody łowiąc 29 karpi o łącznej wadze 135,91kg.
Serdecznie im gratulujemy i zapraszamy do przeczytania artykułu z przebiegu zawodów.
(czytaj artykuł)

Akcja porządkowa na jez. Wandzinek

Dodano: 08.05.2011
CKK CzłuchówW dniu 03.05.2011 miała miejsce akcja porządkowa nad jeziorem Wandzińskim, które od 2011 roku zostało łowiskiem klubowym Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Akcja miała na celu uprzątnięcie brzegów i terenów w pobliżu jeziora ze śmieci, wyznaczenie i przygotowanie brzegowych stanowisk wędkarskich oraz utwierdzenie tablic informacyjnych.
W sumie zebraliśmy około 20 worków śmieci co wskazuje na to jak zanieczyszczone są brzegi naszych jezior, głównie były to plastikowe butelki po napojach i opakowania po przynętach wędkarskich.
Na brzegu od strony ulicy powstało 6 stanowisk brzegowych docelowo planujemy 8-9 stanowisk i tyle samo na brzegu przeciwległym. W zatoce jeziora, która jest wyłączona z wędkowania wstawione zostały tablice informujące o zakazie połowu i zakazie kąpieli oraz tablice informacyjne ogólne, które również zostały usytuowane na plaży i na drodze od strony parkingu.
Prace porządkowe trwały około 6 godz., a na zakończenie na każdego czekała zasłużona kiełbaska z grilla. Wszyscy członkowie pracowali z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem za co dla nich wielki szacunek. Przed nami jeszcze dużo pracy i pewnie nie jedno "robocze" spotkanie, ale nasza ciężka praca w przyszłości na pewno zaowocuje wspaniałym łowiskiem, czego wszyscy sobie życzymy. (zobacz zdjęcia)

Rozpoczęcie sezonu 2011

Dodano: 03.05.2011
CKK CzłuchówI się zaczęło ……

Nadszedł długo wyczekiwany dzień rozpoczęcia przygody o kiju z karpiem za pan brat. Po długiej zimie, zasiadka nad wodą i zmierzenie się z karpiem pierwszy raz w tym sezonie wywoływało niemałe emocje. Po raz kolejny wiosną padło na gościnę u Pana Antoniego na łowisku w Bobolicach. Termin został ustalony już z początkiem roku na 14-17 kwietnia.
(czytaj dalej ...)

Pierwsze Zebranie CKK w 2011r.

Dodano: 15.01.2010
W dniu 13.01.2011 odbyło się pierwsze zebranie Klubu w nowym 2011 roku. Celem zebrania było przedstawienie Protokołu z działalności Klubu w 2010r. oraz dyskusja związana z celem i działalnością Klubu, oraz organizacją i udziałem w zawodach w roku 2011. Składki w wysokości 60zł pozostawiono na ubiegłorocznym poziomie - termin wpłaty do końca kwietnia b.r. Uchwalono również budżet dla członków biorących udział w zawodach zewnętrznych w wysokości 200zł na rok.
Wstępny termin następnego zebrania w związku z kwietniowym "Otwarciem sezonu" ustalono na 24 marzec 2011r.
Z karpiowym pozdrowieniem
Zarząd CKK

II Edycja Carp Show Poznań

Dodano: 04.01. 2010
II Carp Show Poznań W dniach 12.12.2011r. Po raz drugi w Poznaniu odbyła się II Edycja Carp Show. Wraz z kolegami z Klubu postanowiliśmy wybrać się na tą imprezę, tym bardziej że opuściliśmy ją w zeszłym roku. Co prawda spodziewaliśmy się show na większą skalę, to mimo wszystko każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Było trochę nowości sprzętowych i przynętowych. Można było porozmawiać z wieloma "kolegami o kiju". Niespotykaną rzeczą na innych tego typu imprezach był "wstęp wolny" - i niech tak zostanie w przyszłości. Impreza napewno będzie się rozwijać i w przyszłości pewnie rozrośnie na skalę targów czego organizatorom z całego serca życzymy.
(zobacz zdjęcia...)

Targi Karpiowe ASSEN HOLLAND 2010

Dodano: 04.01. 2010
Assen W dniach 27-28.11.2011 w Holandii w miejscowości Assen odbyły się targi karpiowe pod nazwą CarpEvenTT. Impreza co roku cieszy się dużą popularnością zarówno wśród karpiarzy holenderskich jak i niemieckich. Nie brakuje również Polaków. Nasz kolega klubowy Piotrek Bartecki miał okazje uczestniczenia w tegorocznej edycji i w związku z tym podesłał nam kilka fotek z tej imprezy.
(zobacz zdjęcia...)


Zakończenie sezonu 2010

Dodano: 03.01. 2011
Zakończenie sezonu 2010 Termin przypadł na 15-17 października na łowisku Bobolice. Pogoda była "wymarzona" z ulewnego deszczu przez cały dzień po mroźny poranek, ale nie poddaliśmy się, bo dla karpiarza każda pogoda jest dobra:). Tomek z Darkiem obławiali głębsze partie wody od strony wiatki p. Antoniego, a Maciej, Piotr i Łukasz postanowili połowić w "lesie" na stanowisku 4. Z braniami było różnie - przeważały "bączki" pod 3-4kg, a największy karp imprezy około 8kg wziął w nocy na st. nr 4. W niedzielę dojechał Winek, ale dzień minął mu bez piknięcia. Poza tym pełna integracja, jak zwykle wyśmienite pstrągi z grilla przygotowane przez gospodarzy łowiska, pogawędki o karpiach i to wszystko we wspaniałej atmosferze, jednak wszystko co dobre to i szybko się kończy, więc wszyscy z utęsknieniem czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu. Zobaczymy co nam pokaże rok 2011.
(zobacz zdjęcia...)

Wrześniowe spotkanie

Dodano: 11.10. 2010
Spotkanie Wydarzenia, które miały miejsce w ostatni weekend września na łowisku Bobolice były wyjątkowo inne niż wszystkie pozostałe i to nie dlatego, że po raz kolejny była szansa złowić rekordowo dużą rybę, ale...
Od pewnego czasu wspólnie z Darkiem po raz kolejny w tym roku szykowaliśmy się na kilkudniową zasiadkę na łowisku w Bobolicach. Kilka zmiennych terminów, jednak ostatecznie padło na 24-26 września...
(czytaj dalej ...)

Zawody Karpiowe - Pijawka 2010

Dodano: 31 lipiec 2010
Pijawka 2010 W dniach 23/25 lipca 2010 na jez. Pijawka rozegrano pierwsze w historii zawody karpiowe parami, których głównym organizatorem był Karp Klub Człuchów, działający przy naszym Kole.
Na starcie stanęło 7 drużyn - 6 drużyn człuchowskich i jedna z Przechlewa. Zawody rozgrywano w sposób maksymalnie zbliżony do głównych imprez karpiowych w Polsce. Obowiązywała zasadna "Złów i wypuść". Punktowane karpie (pow. 40 cm) natychmiast po zważeniu trafiały do wody. Obowiązywała wyłącznie metoda włosowa.
(czytaj dalej)

Pierwsza zasiadka 2010

Dodano: 27 kwiecień 2010
CKK CzłuchówWspomnienia to wspaniała sprawa. Wydawałoby się, że tak niedawno kończyliśmy sezon karpiowy na łowisku Bobolice a naprawdę minęło 6 długich, mroźnych, zimowych niekończących się miesięcy oraz ogromnego wyczekiwania na kolejną zasiadkę i rozpoczęcia sezonu karpiowego w 2010 roku już jako członkowie Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Wszyscy mieliśmy już dość Zimy a wiosenne prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne. Termin wyjazdu na łowisko w Bobolicach ustalony został na 22-24.04.2010r. Zmienna pogoda dawała wiele do myślenia jednak wielka chęć spotkania się z wiosennym karpiem nie mogła zmienić zaplanowanego wyjazdu i wydawać by się mogło, że już nic nas nie zaskoczy. Sprzęt został spakowany dzień przed wyjazdem...
(czytaj dalej ...)

II Zebranie Człuchowskiego Klubu Karpiowego

Dodano: 18 kwiecień 2010
Logo CKKW dniu 01.04.2010 odbyło się drugie zebranie Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Na zebraniu na drodze głosowania przyjęto do 2 nowych członków są to: Michał Dorsz i Henryk Wdowczyk. Każdy z członków złożył pisemną deklarację członkowską o przystąpieniu do klubu. Zatwierdziliśmy Logo Klubowe, które będzie godnie eksponowane na klubowej odzieży (koszulki, czapeczki, itp.). Spora cząść zebrania była poświęcona organizacji zawodów karpiowych, które odbędą się w 23.07.10 na jez. Pijawka. Całe zebranie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze, wielu naszych członków nie kryło tenskoty za dźwiękiem sygnalizatowów, wyczekując z niecierliwością na swoją pierwszą tegoroczną zasiadkę.

Z karpiowym pozdrowieniem
Zarząd CKK

Zebranie Człuchowskiego Klubu Karpiowego

Dodano: 24 styczeń 2010
W dniu 16.01.2010 odbyło się pierwsze zebranie Człuchowskiego Klubu Karpiowego. Celem zebrania było przedstawienie i zatwierdzenie Regulamiunu CKK, wybór Władz Klubu, oraz dyskusja związana z działalnością Klubu. W wyniku głosowania ustalono Zarząd Klubu na kadęcję 2010 -2012 w składzie:
Maciej Wdowczyk - Prezes CKK, Dariusz Kęsik - Z-ca Prezesa. Członkowie zarządu: Winicjusz Białek, Tomasz Kowcun, Karol Winiarski, Grzegorz Berezowski, Piotr Bartecki. Członkowie: Karol Dziemiańczyk - Prezes PZW Człuchów, Kazimierz Januszewski, Bartosz Smoleń, Łukasz Szeremeta.
Na rok 2010 uchwalono składki w wysokości 60zł od każdego członka.
Częstotliwość spotkań ustalono raz na kwartał w czwartek (następne zebranie 01.04.2010r).

Wszystkich chętnych zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi.

Z karpiowym pozdrowieniem
Zarząd CKK

Dlaczego pellety Carp Devil Baits są tak skuteczne?

Dodano: 18 styczeń 2010
Pellety CDBW tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Od kilku lat coraz większa ilość karpiarzy stosuje pellety. Jest to bardzo dobra zanęta jak i przynęta. Nie musimy tej zanęty odpowiednio przygotowywać. Wystarczy kupić odpowiednią jej ilość i zawsze mamy ją pod ręką. Pellety występują w różnych średnicach od drobnego 4 mm, 10 mm do grubego pelletu z dziurką 18 mm i 26 mm. Dzięki takiej różnorodności możemy dostosować się do każdego łowiska oraz pory roku ...
(czytaj dalej ...)

Karp Festiwal - Wrocław 2009

Dodano: 20 kwiecień 2009
Karp FestiwalW dniach 29 luty do 01 marca 2009r. odbyły się we Wrocławiu Targi Wędkarstwa, Myślistwa, Militariów i Survivalu Połowy i Łowy 2009. Jedną z głównych głównych imprez wchodzącą w skład targów była VIII Edycja Karp Festiwalu.
Wraz z Prezesem naszego koła PZW postanowiliśmy wybrać się na tę imprezę i zobaczyć co słychać w "karpiowym świecie", porozmawiać z wieloma znanymi karpiarzami i ocenić w jakim kierunku rozwija się wędkarstwo karpiowe w Polsce i jakie trendy przybiera.
Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony zwiedzających jak i wystawców. Niestety powierzchnia targowa była ograniczona do tego stopnia, że wiele znanych firm tj. Tandem Baits, Anaconda, Daiwa, Fox, zrezygnowało z udziału w tej edycji targów. Jednak i tak było co oglądać jak i również dokonać zakupów w promocyjnych cenach. Jednym z większych stoisk mogła pochwalić się firma Fish Point oraz Jet Fish, były też takie firmy jak Adder Carp, Carp Company, Devil Baits, Videotronic oraz wystawiło się wiele karpiowych sklepów internetowych. Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć również stoiska redakcji czasopisma "Karp Max", gdzie można było nabyć archiwalne numery Karp Maxa oraz dwa nowe odcinki z serii "Na karpie".
Ogólnie mówiąc uważamy wyjazd za udany, jednak mamy nadzieję, że kolejne tego typu imprezy będą się odbywać na zdecydowanie większej powierzchni.
(zobacz zdjęcia)

Copyright © 2009 - 2011 CKK Człuchów. Designed by Maciej Wdowczyk
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczości od 1024x768 pikseli. Zalecane przeglądarki: IE 7.0 lub wyższa, FF 3.0 lub wyższa.
Analiza oglądalniści: odwiedzin